Zář 292013

Ve středu 25. září 2013 se žáci 4. třídy drahotušské školy vypravili na nově vybudované dopravní hřiště v Hranicích. Pod přísným vedením  pana Trčky z autoškoly si zopakovali nejdůležitější pravidla pohybu cyklistů v dopravním provozu, zopakovali si dopravní značky a vysvětlili si průjezd křižovatkami, které jsou věrnými kopiemi křižovatek skutečných.  Než děti  osedlaly zapůjčené  dopravní prostředky (kola a koloběžky), musely prokázat znalosti o povinné výbavě jízdního kola.  Po teoretické části následovala část praktická.

Děti byly panem Trčkou pochváleny a doufejme,  že dokáží své znalosti nabyté na dětském  dopravním hřišti správně použít i ve skutečném silničním provozu. Jak se říká: „ Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“ Přejme si, aby dětských úrazů bylo co nejméně, aby  malí cyklisté nebyli viníky žádných dopravních nehod.  Vždyť zdraví máme jen jedno.