Říj 132014

V páteční dílničce si děti vyrobily kosmickou stanici, ale nedokázaly se dopravit do vesmíru. Tento nedostatek jsme napravili dnes, kdy jsme vyrobili rakety na ekologický pohon – vodu. Doufám, že všichni astronauti start přežili, protože na odpalovací rampě probíhalo vše v nejlepším pořádku a k žádným ztrátám na životě nedošlo.

Odpoledne jsme navštívili planetárium ve Valašském Meziříčí, absolvovali přednášku o Sluneční soustavě a pokusili se najít naše rakety pomocí skutečného teleskopu. Bohužel, kvůli velké oblačnosti, jsme nebyli úspěšní a zahlédli jsme jen rozhlednu na protějším kopci.

Zítra se sejdeme ve škole a v 8:30 nám odjíždí vlak do Olomouce – budeme moci porovnat pohodlí vlaku Českých drah a Student agency.