Říj 112014
 

Výprava za poznáním našeho hlavního města začala velmi brzy. Již v 6:19 jsme osedlali žlutého oře a vyrazili na západ. Praha nás uvítala pošmourným počasím a usměvavou průvodkyní. Z jejích úst jsme se doslechli spoustu zajímavých informací o naší matce měst. Navštívili jsme Václavské náměstí, františkánské zahrady i Staroměstské náměstí, které jsme shlédli i z ptačí perspektivy z vrcholu radniční věže.

Po výborném, i když poněkud chladném, obědě U medvídků jsme využili hromadné dopravy, vmáčkli se do tramvaje a nechali se vyvézt ke královskému letohrádku. Odtud jsme sešli do hradního příkopu a vystoupali zpět do Hradu. Byli jsme překvapeni velikostí katedrály sv. Víta i drobností domků ve Zlaté uličce, ze které jsme seběhli až na Karlův most.

Protože jsme už všichni byli velmi unavení, občerstvili jsme se v restauracích nadnárodních řetězců a v poklidu zamířili zpět k nádraží. Cestou domů děti popadly druhý dech a tak se z kupé ozýval veselý hovor až do Hranic.

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion