Říj 142014

Toulky po hvězdách a památka UNESCO – to byly cíle dnešního výletu do Olomouce. Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci jsme shlédli přednášku o hvězdách a galaxiích i jejich pohnutém osudu, podívali se dalekohledem z nejvyššího patra a pochutnali si na vysokoškolském obědě v menze. Při prohlídce historických památek v Olomouci jsme pátrali po „zlatých“ cihličkách v chodníku, které značily vchody domů, ve kterých žili židé zabití během druhé světové války.

I přes krásnou vyhlídku se ale děti nejvíce těšily do Šantovky – nákupní galerie, ve které nakonec strávily poslední půlhodinu jako cílovou odměnu.