Bře 192014
 

Až k hranicím. Zatím jen s malým h. Myslím hranice s Chorvatskem. Ne, že by ve Slovinsku už nebylo nic k vidění (i když je mnohem menší než ČR), ale dnešní výprava nás zavedla do údolí, které řeka Sotla dělí na dva různé státy. Rychlým pohledem přes hranice jsme zjistili, že je tam stejně jako tady a s klidným srdcem jsme jeli navštívit malou čokoládovnu v Olimji. Hlavním tahákem bylo více než 300 druhů čokoládových pamlsků, z nichž některé vám snad děti dovezou ochutnat.

Prohlídkou barokního kostela a lékárny v Olimji nás provázel místní usměvavý mnich, před klášterem bychom se mohli projít mezi vůněmi desítek, možná i stovek léčivých rostlin, ale to bychom se museli vrátit až v červnu.

Vyzbrojeni svěcenou vodou jsme se odhodlali i k návštěvě chaloupky, ve které bydlela čarodějnice (alespoň tak to bylo v programu). Na místě jsme zjistili, že jistá rodina proměnila část lesa na stezku s čarodějnicemi a známými postavami ze slovinských pohádek. Spousta postav byla pohyblivá nebo vydávala nějaké zvuky, ale my už raději pospíchali za dalším bodem programu.

Ráno nás trochu zlobilo počasí, dokonce i nezvykle poprchalo, ale po příjezdu na Jelení vrch jsme už měli počasí, na které jsme zvyklí od počátku naší návštěvy (prý v této době naprosto nezvykle krásné, objednané přímo pro nás). Tady nás, podle jména, měli snad čekat jeleni, nicméně paní učitelka Kučerová nás vyvedla z omylu a podle pověšeného paroží poznala daňky a jednoho muflona (ten měl rohy na hlavě :-)). Po krmení z ruky do tlamy jsme se nakoukli na další výrobky, které jelení farma nabízela (salámy, marmelády, nakládané hřiby, ale i hruškovici s hruškou uvnitř).

Pře obědem jsme proběhli lázeňský komplex a okusili místní kyselku – té teplické se zdaleka nevyrovná. Hned po obědě nás provedli malou výrobnou domácího piva (to jsme „viděli“ jen v nerezových zásobnících) a v poklidu jsme zamířili domů.

Zítra budeme pokračovat v nácviku na Žur pod goro, vyběhneme si na zříceninu hradu nad Slovenskými Konjicemi a odpoledne si užijeme v lázních ve Zreči.

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion