Čvn 242013
 

V pondělí 18. června 2013 druháci a třeťáci vyrazili autobusem do Příkaz u Olomouce. Expozice lidové architektury tam ten den ožila programem „Život na Hané“ ( aneb co ta naša stařenka všecko ômět mosêlê).

Děti si na statku prohlédly zařízení kuchyně, mandlovny, setnice, dílny, prádelny. Ve stodolách se seznámily se zemědělskými stroji minulého století ( mlátičky, fukary, sečkovice,…) Vyzkoušely si i namáhavou práci při mlácení obilí cepy. Měly možnost pohladit si ovce, králíky a povozit se  na koni.

Prohlédly si namáhavou práci sedláře a sami si vyzkoušely činnost kováře. Děti si v průběhu dopoledne vlastnoručně na člunkovém stavu utkaly podsedák, pod dohledem mistra kováře si ukovaly  klínek, vyrobily si věneček z pedigu, panenku z ovčí vlny, namalovaly si polštářek a vyzkoušely si plstění ovčí vlny za mokra. Kdo chtěl, mohl si i perníček nazdobit.

Celý den krásně svítilo sluníčko a výlet se opravdu vydařil.

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion