Čvn 242013
 

V pondělí 24. června  2013 žáci 3. třídy navštíili výstavu Doba měst a hradů. PhDr. Hana Svobodová poutavě vyprávěla o vzniku hradů a měst. Vše konkrétně ukazovala na modelech hradu Drahotuh a města Hranic.

Děti si vyzkoušely rytířské brnění a zbraně ( meče, bijáky, palcát, hákovnici) nebo tehdy módní ženské oblečení a čepce. Seznámily se s mnohými řemesly ( kokotář, kravář, píšťalník, kravák, …) Žáci si zblízka prohlédli rytíře v brnění, husitského bojovníka, dominikánského mnicha a dokonce i kata. Z barevných sklíček si zkusili vyskládat vlastní vitrážovou výzdobu  gotického okna. Na dřevěném pulpitu ( psacím stolku) si vyzkoušeli napsat ozdobným písmem své jméno.

Dvě hodiny utekly  jako voda a dětem se z výstavní síně vůbec  nechtělo. Prý si na výstavu s rodiči zajdou ještě jednou.

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion