Led 172013
 

Nastal den D. Všichni čtvrťáci a páťáci ze ZŠ Drahotuše se těšili na úterý. Voňavé řízečky, které nám připravily naše skvělé kuchařinky byly zabaleny, autobus přistaven a jedeme směr Ostrava. Čeká nás prohlídka budovy České televize Ostrava. Ve Dvořákově ulici na recepci nás přivítala usměvavá paní Reková. Sundali jsme si bundy, odložili batůžky a poslouchali. Nejdříve jsme si řekli, jak se budeme chovat ve studiích, jak si budeme moci vše fotit a vyptávat se na zajímavosti. A když se ozve „ulička“ – co máme dělat?. To se musíme rozestoupit a nechat projít redaktory, techniky a jiné zaměstnance televize. Vzrůšo!!! Sotva to dořekla, objevila se redaktorka Dobrého rána, ozvalo se „ulička“, ale to my jsme nejdříve pěkně pozdravili, a hned se fotili. Skříň slávy, kde byly diplomy, uznání, poděkování, byla první část prohlídky a pak už čekalo studio. Reflektory visící ze stropu, mikrofony, reproduktory a hlavně kamery. Připraven pořad Události v regionech. Viděli jsme kameru, která měla čtecí zařízení. To z režie pouští technik a redaktoři mají text přímo na objektivu. My diváci ale vidíme jen redaktora. Technika je zázračná. Kdo chtěl, vyzkoušel si práci zprávaře. Sednout si na stoličku za pult a užít pár vteřin slávy! Pak kouzlo – zelený koutek, kde se postaví redaktor a za ním se promítá foto, například počasí nebo film. Přesunuli jsme se do většího studia, kde se vysílají další pořady, jako je Sama doma, Dobré ráno, Na stopě a mnoho jiných. Úzkými chodbami jsme se dostali do střižny. Tam mladý technik vysvětloval, že třeba několikaminutová reportáž je práce i několika hodin stříhání a společně s režisérem vyhledávání vhodného záběru, abychom my diváci byli spokojení. Došli jsme do hlavní vysílací místnosti. Tady sedí pan režisér se svým štábem a vše řídí. Je to takové srdce televize. Stěna plná televizních obrazovek, pulty, kde jsou stovky ovládacích prvků. Nechápali jsme, jak se v tom můžou orientovat, jak všechno můžou stíhat. Klučičí část naší výpravy byla nadšená, mohli si i vyzkoušet jak se překládají reportáže, filmy. Vše naprosto skvělé. Po velkém poděkování a rozloučení, jsme odjížděli plni zážitků. Už se těšíme na další akce.

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion