Kvě 312012

Páťáci a osmáci na škole v přírodě

Od 14. do 18. května 2012 strávili páťáci a osmáci týden v krásném prostředí Beskyd na Bílé, ubytování v hotelu Pokrok.

Kromě školní výuky získávali znalosti i dovednosti pod vedením zkušených instruktorů. Celý týden byly děti rozděleny do třech týmů – musely si pomáhat, spolupracovat a řešit problémové úkoly. Instruktoři neopomněli rozvíjet u dětí i tvořivé psaní i rukodělnou činnost. Děti měly po celou dobu pobytu k dispozici sportovní a zábavný areál– lanovou dráhu, vodní svět,  snow tubing, trampolínu, ring, skákací hrad, šlapací  motokáry, jumping, horské koloběžky… Ke splnění některých  úkolů pracovaly s  GPS navigací  a videokamerou. Svá díla si prohlížely prostřednictvím  data projektoru.

A tady nabízím několik postřehů samotných účastníků školy v přírodě:

„ Tento týden byl náročný, ale bezvadný. Jídlo bylo dobré. Instruktoři byli nejlepší. Učení taky ušlo. Nejvíce se mi líbily motokáry a reklamy.“

„ Nejvíce se mi líbilo fáborkování. Instruktoři byli skvělí. Byla tady sranda.“

„ Nejvíce se mi líbila autíčka a ring. V olympiádě jsme byli poslední, ale zase jsme vyhrávali jiné soutěže.“

„Líbilo se mi, jak jsme jeli na koloběžkách. Instruktoři byli super. Tento rok bylo více činností než loni.“

„ Hodně se mi líbila lanová dráha. Jídlo bylo moc dobré. Pokoje byly pro můj vkus luxusní. Líbil se mi geo  cating.“

„ Mně se líbilo vše na téhle škole v přírodě.“

„ Nejlepší byly švédské stoly  na snídani.“

„ Líbila se mi olympiáda.“

„ Na olympiádu jsme si vyráběli i dresy, ve kterých jsme závodili. Hrozně se mi tu líbilo a bylo to super.“

„ Chtěla bych se sem vrátit. Prostě to bylo super.“

„U všeho byla legrace. S instruktory to byl vážně úžasný týden. Chci sem i příští rok.“

Připojuji i reakce Tomáše Pepernika z osmé třídy:

„ Moc učení. Omezit výlety do divadel, více času na učení ve škole. Trochu krátká večerka. Učitelky omezily program připravený instruktory – stezku odvahy. Vojna jako řemen. Velký důraz na úklid. Celkově hodnotím 65%.“

A Romana Částečky také z osmé třídy:

„ Moc učení. Málo času pro sebe. Dobré jídlo. Večerka brzo. Byla to paráda. V chatě bylo všechno slyšet.“