Kvě 102012

V neděli 5. května 2012 odstartovala další významná akce zaměřená na oslavy 100. výročí otevření nové budovy drahotušské školy – dětská pěvecká soutěž regionálního charakteru – POP NOTA 2012, tentokrát s podtitulem „Česká populární písnička“.

Scénář této soutěže je následující :

5.5.2012 se uskutečnil v Zámeckém klubu v Hranicích konkurz, 22. a 29.5.2012 proběhnou dvě zkoušky, 8.6.2012 finále, taktéž v Zámeckém klubu. Vše pod odborným vedením Radovana Kňury.

Konkurz již máme za sebou. Z 27 účastníků vybrala porota složená z profesionálních hudebníků – Michala Valenty, Markéty Šubové, Petry Škutové a Dagmar Čočkové v každé kategorii 3 postupující.

V 1. kategorii (1. – 3. třída) se do finále probojovali : Kateřina Kapková ze ZŠ 1. máje Hranice, Vendula Ondrová a Karolína Hrozová ze ZŠ a MŠ Hranice IV – Drahotuše,

ve 2. kategorii (4. – 6. třída) Kateřina Zahradníčková z Olomouce, Nikola Huňová ze ZŠ a MŠ Potštát a Markéta Klüglová ze ZŠ a MŠ Hranice IV – Drahotuše,

v 3. kategorii (7. – 9. třída) Jan Šauer, Sabina Ulmanová, Miroslav Macáš všichni ze Školy popového zpěvu Olomouc,

ve 4. kategorii (studenti středních škol) opět zástupci ze Školy popového zpěvu Olomouc, a to Sabina Kasparová, Aneta Kučerková, Jiří Solař.

Těm, kteří postoupili, držíme palce v boji o 1. Místo. Srdečně také zveme všechny příznivce POP NOTY 3. června 2012 do Zámeckého klubu Hranice, kde pěvecký finálový mač začíná v 15.00 hodin.

Pořadatelé ZŠ a MŠ Hranice IV – Drahotuše