Čvn 052023
 

Praha je jedním z nejkrásnějších historických měst světa, místo, kde se střetává moderní kultura s historií. Vybrali jsme si místa, kde můžeme říci: „V Praze jako doma“

Žáci 3.A a 3.B měli jasný program:

7.14 h. odjezd z Hranic – společnost RegioJet

10,08 h. příjezd do Prahy – hlavní nádraží

10,20 h. prohlídka Národního muzea, svačina a přejezd metrem na zastávku Malostranská, pěšky

13,00 – 14,30 h. Senát Parlamentu ČR – komentovaná prohlídka, dále pak prohlídka Valndštejnské zahrady,

tramvají směr Pražský hrad

15,00 – 16,00 h. Pražský hrad, Zlatá ulička, chrám sv. Víta, Vladislavský sál, po zámeckých schodech na Malostranské náměstí a tramvají do Vodičkovy ulice do

17,00 – 18,30 h. návštěva Muzea iluzí

19,38 h. odjezd do Hranic

Národní muzeum je jedna z nejvýznamnějších pražských budov byla prohlášená už v roce 1962 za národní kulturní památku. Čechy milovaná a cizinci obdivovaná, osudově spjatá s novodobými českými dějinami, časem neoddělitelně splynula s představou o Národním muzeu jako instituci.

Valdštejnský palác na Malé Straně představuje jednu z nejvýznamnějších staveb českého raného baroka. Jedná se o celý palácový komplex, který doplňuje Valdštejnská zahrada a Valdštejnská jízdárna. V současné době slouží palác jako sídlo Senátu Parlamentu České republiky.

Valdštejnská zahrada – oáza klidu na Malé Straně v Praze

V Sale terreně se v letním období odehrávají různé kulturní akce, na které má široká veřejnost přístup zdarma. Jsou to například od června do září koncerty Kulturního léta ve Valdštejnské zahradě, ale i další hudební a kulturní festivaly. Největší zajímavostí zahrady je umělá krápníková stěna s grottami (jeskyněmi). Umělá krápníková jeskyně, kde jsou umístěny voliéry se sovami, je pozoruhodnou hříčkou – dobrý pozorovatel totiž najde mezi krápníky ukryté obličeje lidí, zvířat a dalších bytostí. V zahradě se volně pohybují pávi a divoké kachny.

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě. Budovy Pražského hradu zastupují všechny architektonické styly minulého tisíciletí. Dominantní stavbou areálu Pražského hradu je katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha, která je také místem odpočinku mnoha českých králů a jsou zde uloženy také české korunovační klenoty. Pak  Zlatá ulička s věží Daliborkou

Muzeum fantastických iluzí

Fascinující svět neskutečných optických klamů. Perfektní zábava pro všechny bez rozdílu věku. Více jak 150 interaktivních zábavných exponátů.

Vyzkoušeli jsme si kouzelnou židli nebo magickou místnost, která nás proměnila v trpaslíka nebo obra. Nechali jsme se kouzelníkem vystřelit z děla nebo levitovat ve vzduchu. Naše hlava se náhle ocitla na stole nebo si na nás pochutnal King Kong…

 

 

Krásný výlet, děkujeme

Bc. Kopřivová

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion