Kvě 032023

Žáci 7. ročníku navštívili 25.4. výstavy v Hranicích. Jednalo se o absolventské práce 1. a druhého stupně žáků výtvarného oboru ZUŠ. Viděli jsme malby, grafiku a keramiku.

Dále jsme zavítali na dvě výstavy na Staré radnici. Výstava Retrogaming představovala počítačové hry a konzole z 80. let. Seznámili jsme se s historickými počítači, kde si žáci zahrály dobové hry, což je velmi bavilo. Připomněli si hru Pac-Man nebo Prince of Persia a další akční hry.

Poslední výstavou byla Historická cukrárna aneb Mlsání našich babiček. Cukrárna mapuje vývoj cukrářského řemesla, sladkostí a historii cukráren. K vidění byl interiér cukrárny, obchodu a výrobny, ale také bonbóny, zákusky a plakáty.

Mgr. Lucie Vaughn