Kvě 032023

Žáci první třídy přivítali ve čtvrtek 27. 4. 2023 v drahotušské knihovně paní spisovatelku Zuzanu Pospíšilovou. Děti se na tuto besedu velice těšily. Doma s rodiči předem prohlédli knihovničky, aby si mohli od samotné autorky nechat podepsat její knihy.
Po přivítání v knihovně si paní spisovatelka s dětmi povídala o tom, jak se chováme ke knihám, o tom, kdo je to ilustrátor a kdo spisovatel. Řekli si, jaký je rozdíl mezi knihkupectvím a knihovnou.
Paní Pospíšilová dětem představila nejen knihy, které jsou v prodeji již několik let, ale také novinky, které se na pultech knihkupectví teprve objevují, nebo se teprve objeví (Bezva kamarádi z 1. třídy, Kouzelná třída mezi strašidly). Děti si s sebou přinesly z domova celkem hodně knih. Bylo vidět, že paní Zuzana Pospíšilová je oblíbenou autor naši žáků.

Mgr. Bronislava Hradilová