Říj 112022
 

Na úterý 11. října 2022 si žáci 4. a 5. třídy objednali slunečné počasí. Celé dopoledne trávili za přítomnosti odborníků v lese poblíž Staměřic. Nadace Dřevo pro život pro děti připravila akci „Do lesa s lesníkem“.

Děti se dověděly spoustu zajímavých informací o lese, zahrály si hry a vyzkoušely si i praktické dovednosti.

Už ví, jak se pěstuje les (jaké dřeviny se sází, kdy, kde, čím a proč). Samy si zasadily buk za pomoci odborníka. Dozvěděly se, jak, proč a kdy se redukuje počet dřevin v lese. Hravou formou si vyzkoušely označení dřevin v lese vhodné k odstranění.  Dověděly se o životě některých druhů živočichů a práci myslivců. Vyzkoušely si měření stromů. A také proč a jak se les kácí, co je k tomu třeba a jaký je význam této činnosti.

Domů si každý odnesl vlastnoručně vyrobenou myšku, zajíčka, veverku nebo třeba skřítka.

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion