Kvě 112021
 

Ve školní družině proběhl projektový den zaměřený na zdravé stravování. Děti se dozvěděly základní pravidla správného stravování a také zásady slušného stolování. Vyzkoušely si prostřít stůl, poskládat na něj ubrousek a také připravily dvě chutné svačinky. 

 

Domácí nutela:

Lískové oříšky

Kakao

Kokosový olej

Vanilkový extrakt

Sladidlo (my použili datlový sirup)

Lískové oříšky dáme na plech a dáme péct na 180°C na 5-10 minut. Po zchladnutí je zbavíme slupek a rozmixujeme  na máslo. Do másla se přidá trocha kokosového oleje, podle chuti kakao, extrakt , sladidlo a špetka soli.

 

Hrachová pomazánka:

Hrách (může být z konzervy)

Žervé/palouček

Sůl, pepř

Sušené droždí

Hrášek se rozmixuje a vše se smíchá. My jsme natřeli pomazánku do celozrnné tortilly, přidali  hlávkový salát, okurek a srolovali do rolády.

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion