Dub 072021

Pro žáky 1., 3. a 4. ročníku základní školy je povinná prezenční výuka.

U žáků 2. a 5. ročníku pokračuje povinná distanční výuka. (Výuka žáků 1. stupně bude probíhat následující dny rotačním způsobem, tj. jeden týden prezenčně ve škole, následující týden distančně z domova.)
Výuka ve škole bude probíhat dle rozvrhu platného pro školní rok 2020/2021 v homogenních skupinách bez Tv a Hv, za příznivého počasí bude zařazován častý pobyt na čerstvém vzduchu.
Žáci budou mít denně 2 – 3 čisté chirurgické roušky nebo respirátory FFP2 nebo KN 95 (povinnost nošení ochrany nosu a úst po celou dobu pobytu ve škole).

Provoz školní družiny pro prezenčně vzdělávané žáky:
ranní ŠD od 6.00 hodin (mimo pondělí 12. 4. 2021), odpolední ŠD do 16.00 hodin.

Zájem o ranní a odpolední družinu sdělte prosím do pátku 9. dubna 2021 do 8:00 h na emailové adresy podle následujícího rozpisu:
Ranní družina:
Bc. L. Kopřivová, koprivova@zsdrahotuse.cz

Odpolední družina:
1. třída – J. Martinková, martinkova.j@zsdrahotuse.cz
3. třída – Ing. J. Dvořáková, dvorakova@zsdrahotuse.cz

Bližší informace sdělí rodičům a dětem třídní učitelé.

Povinné samotestování žáků pod dohledem vyučujícího
Žáci se budou testovat neinvazivními antigenními testy Singclean dvakrát týdně, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Pokud bude antigenní test pozitivní v pondělí, půjde žák na konfirmační PCR test a nebude docházet do školy. Pokud bude pozitivní ve čtvrtek, tak celá třída počká mimo prezenční výuku na potvrzovací PCR test pozitivního žáka. Pokud se nákaza potvrdí, bude se tím zabývat hygiena.

Provoz školní jídelny
Školní jídelna bude v provozu za dodržení přísných hygienických a epidemiologických opatření.
Pokud máte zájem o odběr obědů, je nutné dítě přihlásit nejpozději do pátku 9. dubna 2021 do 8:00  u vedoucí školní jídelny Martiny Martinkové.
Kontakt:
martinkova@zsdrahotuse.cz
581 641 036 – školní jídelna
581 641 035 – vedoucí školní jídelny

Pro žáky 2., 5., 6. – 9. ročníku je příští týden povinné vzdělávání distančním způsobem.
Pro žáky jsou možné individuální konzultace ve škole ve formátu jeden žák, jeden učitel či skupinové konzultace pro žáky 2. stupně ohrožené horším prospěchem, či žáků devátých tříd maximálně ve skupině 6 žáků.
Termín konzultací je nutné si předem dojednat s pedagogem.
Bližší informace sdělí rodičům a dětem třídní učitelé.

Provoz mateřské školy
Do mateřské školy se vrátí předškoláci, a to v maximálně patnáctičlenné skupině.
Roušky předškolní děti nosit nemusí.
Bližší informace sdělí Bc. Michaela Matějková