Čvn 032018
 

Hau! tímto pozdravem jsme se přivítali, vymysleli jsme si indiánská jména: Holubí pírko, Zlatá slza, Rychlá střela, a mnoho dalších krásných jmen. Po indiánské rozcvičce jsme si sedli kolem indiánského ohně a naučili se kouzelné zaklínadlo:

Ób – déle

Ó – veri – tike- tonga

Ó – masa -masa -mása

Ó – bavá – bavé

Všichni indiáni si zastříleli z luku a zkusili si ulovit zvíře kopím, někteří lovili vlky, medvědy, ale i čápa. Vyzkoušeli si výrobu a zdobení šperků. Také museli projít nepřátelským územím Apačů a dávat pozor, aby je nepřítel nezahlédl. Proběhla i vodní bitva, u které se všichni indiáni osvěžili.  Na oslavu jsme si připili ohnivou vodou a posilnili se různými pamlsky.

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion