Říj 192017

Ve čtvrtek 12. 10. nám zpříjemnili svým koncertem den žáci Základní umělecké školy s jejich paní učitelkou. Postupně nám představili své hudební nástroje – zobcovou flétnu, příčnou flétnu a kytaru. Děti byly seznámeny se základními částmi těchto nástrojů a s nejrůznějšími zvuky, které tyto nástroje dokáží vyloudit. Nejvíce se však děti bavily při poznávání písniček, které si pak za doprovodu nástrojů i zazpívaly. Pro děti bylo velice zajímavé, že si mohly hudební nástroje nejen poslechnout a prohlédnout, ale dokonce i ohmatat a užít si tak koncert skoro všemi smysly. Koncert se vydařil, a proto jsme žáky a paní učitelku odměnili velkým potleskem.