Kvě 312017
 

Výlet na Macochu se mi moc líbil. Chtěla bych se tam ještě někdy podívat s rodiči. Odjeli  jsme  od školy v 8 h, přijeli jsme  tam v 10 h. Jeli jsme na lodičkách po řece Punkvě. Macochu jsme viděli z vyhlídkového můstku. Pan průvodce nám o propasti vyprávěl pověst. Také jsme viděli stalaktity, stalagmity a stalagnáty. V Punkevních jeskyních jsme nejprve šli pěšky a pak jsme jeli na loďkách. Každý větší krápník má nějaké jméno. V  Masarykově dómu  jsme viděli  velký stalagnát Anděl. Když jsme pluli po Punkvě, tak jsem se zpočátku bála, ale pak jsem jen obdivovala tu krásu okolo sebe. Jeden stalaktit dokonce vypadal jako hlava draka a další zase jako ruka. V zrcadlovém jezírku se krásně odrážely krápníky. Cestu zpátky jsme jeli dvě hodiny. Ke škole jsme přijeli v 16,45 h.

Andrea Hynčicová, 5. třída

 

Výlet na Macochu se mi moc líbil. Chodili jsme všemi různými chodbami, dómy i chodbičkami. Dozvěděli jsme se moc věcí a zajímavostí o propasti. Slyšeli jsme i pověst o Macoše a jeli jsme na loďkách. V jeskyních byla zima, ale za ty zážitky to stálo. Jeli jsme malým vláčkem, chodili jsme pěšky, jeli jsme  lanovkou a pluli jsme  v loďkách. V jeskyních jsme viděli  Zrcadlové jezírko, stalagnáty, stalagmity, stalaktity, brčka, různé komíny a sochy z krápníků.  Byli jsme na horním i dolním vyhlídkovém můstku. Jak jsme vešli na dno propasti Macochy, tak jsme slyšeli hrát hudbu – připadala jsem si jako v chrámu. Tam i zpátky jsme jeli autobusem.

Karolína Procházková, 5. třída

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion