Dub 202017
 

Tomáš Vejmola nebo taky „Tomík na cestách“

Ve čtvrtek 20. dubna 2017 naší školu navštívil Tomáš Vejmola – Hranický rodák. Není žádný velký cestovatel. Bez jakýchkoliv zkušeností s cyklistikou vyrazil na cestu dlouhou 7000 km do Gruzie a zpět s 50 eury v kapse. Nevěděl, co ho čeká. Projel 8 zemí za 101 dní. V létě, kde vládly vysoké teploty, v sychravém podzimu, kdy začínalo i sněžit. Povídal nám o tom, jaký stan si na cestu pořídil, v čem spal, když ztratil spací pytel, jak byl vyhnán bezdomovcem z jeho příbytku, jakou péčí dostal na Ukrajině, Turecku či v Rusku. Proč mu muslim umýval záda, a jak se dokázal dorozumět v zemích, kde neuměli angličtinu ani němčinu. 90 minut zajímavého povídání. A kam má namířeno nyní? Další cestou bude „Z Bangkoku domů v Tuktuku“.

Budeme se těšit.

Teď víme, že když budeme chtít něco dokázat, tak musíme především chtít!!!

 

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion