Lis 272016
 

dsc_7359 V neděli 20. listopadu se v reprezentativních prostorách Divadla Stará střelnice opět po roce sešli mladí zpěváci, aby poměřili své hlasy a potěšili publikum českými i zahraničními písničkami. Krásné výkony předvedlo všech 18 finalistů již 19. ročníku pěvecké soutěže Pop Nota 2016, kterou tradičně pořádá Základní a mateřská škola Drahotuše.

Pětičlenná odborná porota se svým předsedou, hudebním pedagogem Michalem Sabadášem, neměla snadné rozhodování.

V nejmladší kategorii dětí z 1.–3. třídy excelovala šestiletá Eliška Plačková ze ZŠ Skalička, na druhém místě se umístil Jakub Lexmann z Olomouce a třetí místo získala Maruška Lhotská ze ZŠ Šternberk.

V druhé kategorii žáků 4.–6. tříd zazářila Jolana Mynaříková ze ZŠ Skalička, druhé místo porota přisoudila Anně Bagarové z Gymnázia Lipník a třetí místo vybojoval zástupce pořádající školy Vojtěch Foltas.

Opravdu vysokou profesionální kvalitu přinesla třetí kategorie, tedy žáci 7.-9. tříd. V této kategorii oslnili porotu sourozenci Kapkovi. Vyhrála mladší Kateřina, Martin si písní Počítám vyzpíval 2. místo. Oba sourozenci navštěvují ZŠ ve Šternberku. Třetí místo obsadila Nela Třetinová z Olomouce.

Ve čtvrté kategorii studentů středních škol porotu zaujala Anna Sedláčková, která píseň People, help the people nejen velmi procítěně zazpívala, ale také zahrála na klávesy. Studentka střední pedagogické školy v Odrách Nikola Huňová obdržela 2. místo a 3. místo získala Markéta Čagánková z Přerova.

Diváky okouzlila nejmladší účastnice Eliška Plačková a svým hlasováním jí publikum udělilo Cenu diváků. Cenu poroty si odnesla Nela Třetinová.

Program zpestřili svými vystoupeními také hosté – Kateřina Gavlasová, bývalá žákyně drahotušské školy a Martin Láska se svou kapelou Láska Band.

Soutěží provázel a začínající zpěváky podporoval Radek Kňura, který na POP NOTĚ jako moderátor a technický poradce spolupracuje se ZŠ Drahotuše již od 1. ročníku této soutěže. Poděkování patří všem účinkujícím za krásné pěvecké výkony, publiku za vytvoření bezvadné atmosféry a manželům Vlasákovým nejen za poskytnutí prostor, ale především za vstřícnost a trpělivost. Doufáme, že příští rok bude jubilejní dvacátá POP NOTA stejně skvělá jako ta letošní.

Za ZŠ Drahotuše Alena Balódyová a Hana Kučerová

Fotky zde:

Video:

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion