Dub 282016
 

Žáci 8. Třídy naší školy vyjeli na exkurzi výstavy Titanic do Prahy.

Cesta začala RegioJetem a byla úžasná! Vagón Standard s dotykovými obrazovkami na každém sedadle, internetem, filmy…cítili jsme se jako v letadle.

Na hlavním nádraží jsme přesedli na metro a po dvacetiminutové jízdě vystoupili na Letňanech. Studený vítr, ale probleskovaly sluneční paprsky, hlavně ať neprší! Výstava Titanic, která nám zpestří nejen hodiny dějepisu – seznámili jsme se  s historií mořeplavby, velkými zámořskými objevy, technickými vynálezy, uměleckými směry, ale i politickou situací, která vedla k vypuknutí I. světové války. Poučné i pro hodiny fyziky, a pro ty, kteří se chtějí věnovat strojařině a designu.

Z teplé výstavní haly do studené Prahy. Ale ve středu města bylo lépe. Malá strana, návštěva Vojanových sadů, prohlídka výstavy velkoplošných obrazů Karla IV. na Kampě, Karlův most. Pak jsme se propletli s turisty především z asijských zemí, uličkami na Staroměstské náměstí. To už svítilo sluníčko v plné síle. Dokonce tak intenzivně, že na turistické, eletrické dvojkolce segway, se pro Staroměstském náměstí projížděl pán v plavkách „borati“. Zase něco jiného!
Namířili jsme si to do Celetné ulice, paláce Swarovski, kde jsme obdivovali šperky a výrobky z broušeného křišťálu. Původně český umělecký sklář založil dílnu, nyní rakouská firma zaměstnávající 25 tisíc lidí ve 40-ti zemích. Nádhera!!!
V Celetné jsme zavítali do Muzea voskových figurín Grévin. Ve třech patrech jsme si prohlédli významné osobnosti minulosti, přítomnosti, sportu a kultury. Podívali jsme se na výrobu a práci na figurínách, mohli si vytvořit vlastní voskovou tvář.  Ale čas byl neprostný a musleli jsme zpět na nádraží, na vlak.

Ještě jídlo na cestu a tři hodiny ve vlaku se skvělým personálem a péčí učitelek  – p.Keclíkové a p. Kopřivové.

Krásný výlet, krásná Praha

TITANIK

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion