Říj 282015
 

Druháci a třeťáci se v rámci výuky Ochrana člověka za mimořádných událostí vydali na Městskou policii v Hranicích, kde si se strážníkem panem Kociánem prošli služebnu městské policie, zopakovali si telefonní čísla, nahlédli do hladomorny. Všechny ale nejvíce zaujal městský kamerový systém. Děti zjistily, že je strážníci mohou sledovat, jak se chovají na autobusové zastávce, jestli se rozhlédnou, když přecházejí silnici. Dětem se také líbila policejní auta, proti všem předpisům se jich do jednoho vešlo 10. Zážitkem byla i síla houkačky.

Druhá část naší výuky probíhala na Záchranné službě Nemocnice Hranice. Sestřičky nám ukázaly, že se lékařů a sanitek nemusí bát a že všechno se dělá pro záchranu člověka. Mohli jsme si vyzkoušet resuscitaci – masáž srdce je pořádná dřina a ani dýchnout správně do modelu se některým vůbec nedařilo. Děti si prohlédly sanitky a všichni si vyzkoušeli, jak se převáží nemocní ze schodů.

Moc děkujeme sestřičkám, řidičům sanitek i strážníkům MP. Děti byly nadšené a spokojeně odcházely do školy.

 

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion