Čvn 162015
 

V pondělí 15. června se prvňáci a třeťáci do školy těšili. Vypravili se totiž do Hanáckého skanzenu v Příkazech u Olomouce. Pro děti tam byly připravené dílničky, z nichž si každý odnesl  6 výrobků – tkaný polštářek, věneček z proutí, panenku z ovčí vlny, drobný šperk z keramiky, tisk na látku a u kováře si každý vykoval klínek. Kromě toho si všichni zkusili, jak se mlátilo obilí cepem. Prohlédli si staré stodoly plné nářadí, kterým se dříve pracovalo v zemědělství. Podívali se, jak se dříve na Hané bydlelo, nakrmili ovce a kozy, odvážní se projeli na koni.

Výlet se nám vydařil, škoda jen, že nám začalo pršet.

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion