Dub 202015

Náš projekt Friendship makes the universe smaller programu Comenius se pomalu blíží do cíle. Jednou z posledních celoškolních aktivit byl Astronomický den, projektový den věnovaný vesmíru. A jak takový den ve škole probíhal? Naši nejmladší se s vesmírem seznámili pomocí pohádek a povídání. Starší si zopakovali, co všechno už o vesmíru vědí, a přiblížili si jeho nekonečnost sledováním výukových pořadů. Své znalosti pak využili při skupinové práci. Děti z druhého stupně vytvořily nádherné kresby raket, družic a sond inspirované prací Jana Kaplického. 40 vybraných žáků 6. – 9. tř. se vydalo zkoumat tuto problematiku do Hvězdárny a planetária v Brně. Navštívili interaktivní výstavu Příběh sluneční soustavy a v digitáriu zhlédli projekci Úžasné planety. Výlet byl hrazen z projektu a byl pro děti odměnou za jejich úspěchy, chování či alespoň snahu, s jakou přistupují ke svému vzdělávání.