Kvě 282014
 

Žáci  4. a 5. ročníku strávili včerejší dopoledne v rámci environmentálního vzdělávání ve školním polesí Střední lesnické školy. Do Valšovic jsme se nevydali poprvé, naše škola spolupracuje se Střední lesnickou školou v Hranicích pravidelně už několik let. Včera děti společně se studenty a pedagogy této školy slavily Den lesa. A jak taková oslava probíhala? Děti se na šesti stanovištích seznámily s prací lesníků; dozvěděly se, jak se zalesňuje, těží, jak se dřevo z lesa sváží a připravuje pro odběratele. Kluci se zajímali spíš o lesní techniku a stroje, holky zaujala především zvířata – práce se psy, ukázky sokolnictví a svážení dřeva koňmi. Na památku si děti v malé dřevařské dílně vlastnoručně vyrobily „medaile“ z přírodního materiálu. I přes bouřku a liják jsme si dopoledne užili, ověřili jsme si své znalosti z hodin přírodovědy a naučili se mnoho nového.

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion