Kvě 152014
 

Uměli Valaši fyziku? Tuto otázku jsme si pokládali cestou ve vlaku, který nás vezl do Rožnova pod Radhoštěm. Od úmyslu dopátrat se odpovědi nás neodradily ani husté provazce deště valící se na nás ze zatažené oblohy. Odvážně jsme se probojovali až do centra Valašského muzea v přírodě, ve kterém jsme čekali na zahájení výukového programu. Ve volné chvíli jsme zhlédli výstavu valašských interiérů a historii firmy Tesla.

Pak jsme vykročili do Mlýnské doliny zkoumat, jak na tom byli Valaši s využitím jednoduchých strojů – navštívili jsme kovárnu s hamrem, valchu, vodní mlýn i pilu, vše „ekologicky“ poháněné vodou a chytře využívající tuto energii ke konání práce.

Při návratu jsme museli konstatovat, že Valaši fyziku opravdu uměli (alespoň mechaniku).

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion