Bře 032014
 

Ve fyzice jsme při probírání tepelných motorů narazili i na motor raketový. Když jsme si konečně vysvětlili, že raketa se o nic neopírá, ale platí zákon akce a reakce (palivo letí směrem k zemi, raketa se pohybuje ve směru opačném), padlo zásadní rozhodnutí: „Zkusíme vyrobit raketu na vodu, tak jak ukazovali na youtube!“

Po důkladném studiu jsme vyrobili rakety i odpalovací rampu a nezbývalo, než provést letové testy. Nejúspěšnější pokus se vyšplhal vysoko nad střechu školní budovy, rakety však častěji končily v okolních zahradách. To by z nás asi Herman Potočnik moc velkou radost neměl. Ještěže máme ve Slovinsku plánovanou návštěvu muzea KSEVT – muzeum historie dobývání vesmíru. Tam se třeba povede naši techniku z PET lahví vylepšit :-).

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion