Pro 202013
 

Ve středu 18. prosince 2013 žáci 3.B, 4. a 6. třídy navštívili Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Ve valašské dědině na nás dýchla atmosféra Vánoc minulého století. Při  našem vánočním putování nás doprovázely Lucky, Mikuláš a hodní čerti. V roubenkách  nás vítaly tetičky při zdobení perníků a pečení vánočkového těsta, hospodář při vyřezávání oveček do Betléma a hospodyně při  pečení oplatků.  Viděli jsme, jak se v chaloupkách dříve  svítilo a jak se vyráběly svíčky z ovčího loje. Ve Šturalově chalupě z Velkých Karlovic pan hospodář věštil budoucnost z odlitého olova, hospodyně zase pouštěla lodičky ze skořápek ořechů plujících po vodě, které ukazují směr dalšího života. Ve škole na nás čekal pan řídící s rákoskou.

V každé roubence jsme si zazpívali koledu. Prohlédli jsme si práci tkalců, přadlen a kováře.

Na závěr prohlídky nás čekalo příjemné posezení u čaje z devatera kvítí a voňavého perníku.

Všichni už se těšíme na Ježíška! Tak šťastné a veselé!

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion