Říj 302013
 

Propojení učiva českého jazyka a pracovního vyučování si ve středu 23. října vyzkoušeli naši třeťáci. Popis pracovního postupu – to zní velmi stroze. Ale když jsme si řekli, že si vyzkoušíme, jak se dělá bramborák, všem se začaly zbíhat sliny!

Pro mnohé to znamenalo poprvé držet v ruce škrabku na brambory. Jiní zjistili, že nastrouhat brambor na struhadle nejde snadno. Rozbít vajíčko, aby nám do těsta nespadla skořápka, taky nešlo jen tak lehce. No a protlačit stroužek česneku přes lis chtělo pořádnou sílu!  Už nám zbylo jenom přidat koření, zamíchat a mohli jsme začít smažit.

První placky mizely z talíře velmi rychle. Když jsme se po sedmdesáté placce rozhodovali, že si těsto schováme ještě na druhý den, zazvonilo na přestávku. Vůně, která se šířila celou školou, přilákala starší spolužáky a už jsme věděli, že na druhý den nezbude vůbec nic. Myslím, že se nám bramboráky povedly a už jsme si slíbili, že si někdy příště v pracovním vyučování zase „ uvaříme“. Všem nám moc chutnalo.

Response code is 404

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion