Čvn 162013
 

Ve čtvrtek se na stadionu SK konalo krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Za horkého dopoledne i odpoledne se postoupivší z okresního kola utkali o postup do kola celostátního. I naše škola měla své zástupce v této všestrannostní soutěži . Na hranickém tartanu jsme při zahájení měli tu čest vidět organizátory této akce a zástupce olympioniků. Kromě Šárky Kašpárkové a Gejzy Valenty nechyběli ani zástupci města , kteří popřáli soutěžícím hodně zdaru.

S velkým odhodláním se všichni soutěžící, kterých bylo 144, pustili do bojů. Pro tentokrát byly některé disciplíny změněny, a tak je čekal úkol přetěžký –  ukázat , že i v dalších disciplínách jsou dobří. Oproti okresnímu kolu přibyl skok daleký, shyby na lavičce a hod kriketovým míčkem.

V soutěži družstvech jsme měli své želízko v těchto žácích: Jakub Šrom, David Šatánek, Petr Tichý, Olda Míček, Katka Machancová, Simona Nováková, Adéla Vladiková a Simona Frydryšková. Tito žáci závodili současně jako tým i jako jednotlivci v kategoriích podle věku a pohlaví. Do kategorie jednotlivců postoupili i Arnošt Malenovský, Tereza Gruščíková a Roman Částečka.

V průběhu dopoledne se dostavil i sám zakladatel této soutěže a to olympijský vítěz Roman Šebrle, aby podpořil tyto mladé závodníky. Soutěžící se rvali o každý centimetr a bod, který rozhodoval v samotném závěru soutěže. A jak jsme dopadli?

Družstvo skončilo na šestém místě, těsně pod stupni vítězů skončila Simona Nováková a daleko do postupu nebyl ani David Šatánek. Obrovské zlepšení předvedl Olda Míček ve skoku přes švihadlo, kdy za dvě minuty naskákal neuvěřitelných 295 přeskoků čtyřmi různými styly.

Na stříbrný stupínek vystoupala Simona Frydryšková a odnesla si nejen stříbrnou medaili , ale také postup do celostátního kola, které proběhne na začátku září v Praze. Vy ostatní nesmutněte, máte ještě šanci na postup podle počtu bodů v kategorii!!! Dle posledních informací do Prahy jede i Simona Nováková.

Gratulujeme a reprezentujte naši školu dále stejně dobře jeko dnes!!!

 

Response code is 404

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion