Dub 162012
 

V pátek 13. dubna 2012 se konala v Olomouci krajská přehlídka recitační soutěže. Naši školu úspěšně reprezentovala žákyně 5. ročníku Hana Jahnová.

Přehlídka navazovala na výuku českého jazyka a literatury. Prostřednictvím tvořivé práce na interpretaci básně či prózy v dětech rozvíjela schopnost hlubšího porozumění textu a vyspělého ovládání mateřského jazyka, přispěla ke kultivaci mluveného slova a rozvoji mluvních a komunikačních dovedností. Zároveň děti motivovala k aktivnímu poznávání české i světové literatury a přispěla k  získávání vztahu k ní.

V kategorii 4. a 5. tříd bylo celkem 22 mladých recitátorů a je třeba vyzvednout vysokou, někdy až téměř profesionální, úroveň jejich přednesu. Hanička se s textem od Jiřího Žáčka „Jak liška napálila medvídky“ mezi nimi rozhodně neztratila a její výkon byl bravurní.

Účast v krajském kole  byla pro Haničku jistě velkou zkušeností a doufám, že kladný  vztah k mateřskému jazyku bude i nadále rozvíjet. Patří jí velký dík za vzornou reprezentaci ZŠ v Drahotuších.

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion