Kvě 102024
 

Pátek ráno – dopravní hřiště ve Studentské ulici v Hranicích. Skupinka dětí, za nimi další, další, vchází do otevřené brány a v altánu je vítá trojice městských strážníků, policistů, četa vojáků a usměvavý Honza Trčka. Během půl hodiny praská dopravní hřiště ve švech. Stovka dětí se těší na porovnání svých znalostí v oblasti bezpečnosti silničního provozu, zdravovědě a své cyklistické zručnosti. Po slavnostním zahájení se družstva podle rozlosování rozbíhají na stanoviště. Skvělý startovací klíč, všichni ví, co mají dělat, kam jít, na koho se obrátit.

Záruka výborných výsledků = vynikající organizace, a to Honza Trčka se svým kolektivem umí!!!

Dopravní hřiště objíždí v pravidelných intervalech šestice cyklistů, které pozorují a bodují policisté a strážníci Městské policie Hranice. Na sportovišti zase skupina vojáků kontroluje jízdu zručnosti. Překážky dělají některým velké problémy, jiní bravurně kličkují a plní úkoly. Stanoviště ve Střední průmyslové škole patří policistce, která má na starosti test. Bylo by slyšet špendlík spadnout, jak se žáci soustředili. Na hřišti ZŠ Šromotovo zase žákyně SZŠ Hranice měly připraveny úrazy, které musí žáci ošetřit. Některé úrazy vypadaly tak věrohodně, že i dospělí chtěli přiskakovat a ošetřovat.

Za tři hodiny je dobojováno.

V mladší kategorii jsme obsadili 8. místo.

Ve starší kategorii jsme obsadili 1. MÍSTO – Janča, Míša, Ota a Honza – GRATULUJEME!

Postupují do okresního kola Dopravní soutěže. Budeme držet palce a těšíme se výbornou reprezentaci města Hranice a regionu.

Za skvělou přípravu, nádherné počasí a ještě lepší organizaci děkujeme Janu Trčkovi a sponzorům:  Město Hranice, BESIP, Autoškola  Trčka. Děkujeme!!!

Bc. Lenka Kopřivová – koordinátorka Dopravní výchovy ZŠ a MŠ Drahotuše

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion