Bře 252024
 

Informatika dnes není zdaleka jen o tom, aby se děti naučily měnit styl nadpisů ve Wordu nebo tvořily excelovské tabulky. Nová informatika by měla děti naučit hlavně logicky přemýšlet. My v první třídě každý čtvrtek chodíme do počítačové učebny a pracujeme na počítačích v různých výukových programech. V tomto měsíci jsme se seznámili s malými dětskými robotickými hračkami – ozoboty . Děti pracovaly ve třídě ve dvojicích, protože pohled někoho dalšího je pro ně přínosem. Musejí se domlouvat, hledat a vzájemně sdílet svá řešení. Nejprve jsme rototy pozorovali na předem připravených cestách, učili se je dát do provozu. V dalších lekcích se budeme seznamovat s kódováním a nakonec budeme i sami sestavovat kódované cesty pro naše malé robůtky. Pro všechny žáky byla první hodina úžasná. Těší se na další hodiny a další cestování s ozoboty.

 

Mgr. Bronislava Hradilová

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion