Kvě 312023
 

 

Okresní soutěž, kterou vyhlašuje každoročně MŠMT ve spolupráci s Radou vlády ČR BESIP a Červeným křížem, slouží jako program začínajícím cyklistům a probíhá ve většině okresů České republiky.

Ve druhé kategorii – žáci od 13 do 16 let, jsme měli Anetku, Elišku, Otu a Štěpána. Snažili se dosahovat co nejméně trestných bodů a to v těchto disciplínách: zdravověda, teoretické znalosti silničního provozu, praktické znalosti silničního provozu a jízda zručnosti.

V Přerově ve SVŠ Atlas se soutěže zúčastnilo 9 škol. Pod dohledem městské a státní policie absolvovaly děti praktickou jízdu na dopravním hřišti. Červený kříž zajistil namaskované figuranty, děti tak měly možnost ošetřit reálně vypadající úraz, samozřejmě podle pravidel první pomoci. Jízda zručnosti obsahovala celkem 8 překážek, jízdu slalomem, přejezd přes šikmou plošinu nebo jízdu v zužujícím se úseku.

Ve druhé kategorii jsme byli druzí.

Báječný výsledek. Velká gratulace a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Bc. Lenka Kopřivová

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion