Kvě 192023
 

Čtvrtek 18. května 2023, dopravní hřiště ve Studentské ulici v Hranicích.

Skupinka dětí, za nimi další, další, vchází do otevřené brány a v altánu je vítá usměvavý a dobře naladěný Honza Trčka, skvělý organizátor a srdcař dopravní výchovy. Skupina městských strážníků, policistů, policisté Policie ČR,  četa vojáků a budoucí zdravotní sestřičky s učitelkami Petruškou a Janičkou.

Během půl hodiny praská dopravní hřiště ve švech. Stovka dětí se těší na porovnání svých znalostí v oblasti bezpečnosti silničního provozu, zdravovědě a své cyklistické zručnosti. Po slavnostním zahájení se družstva podle rozlosování rozbíhají na stanoviště. Skvělý startovací klíč, všichni ví, co mají dělat, kam jít, na koho se obrátit.

Dopravní hřiště objíždí v pravidelných intervalech skupina cyklistů, které pozorují a bodují policisté a strážníci Městské policie Hranice a Policie ČR. Na sportovišti zase skupina vojáků kontroluje jízdu zručnosti. Stanoviště v budově internátu SPŠ Hranice patří policistce z Přerovského ředitelství, která má na starosti test. Bylo by slyšet špendlík spadnout, jak se žáci soustředili. Žákyně SZŠ Hranice měly připraveny úrazy, které musí žáci ošetřit

Výsledky, body sčítala a zpracovala p. Mikšíková:

Mladší kategorie:             1.m. ZŠ Střítež

2.m. ZŠ 1. máje

3.m. ZŠ a MŠ Drahotuše (Zuzka, Terezka, Šimon a Tomáš)

 

Starší kategorie:               1.m. ZŠ Střítež nad Ludinou

2.m. ZŠ a MŠ Drahotuše (Anetka, Eliška H., Ota a Štěpán)

3.m. ZŠ Šromotovo

 

První a druhé místo v každé kategorii postupují do okresního kola Dopravní soutěže. Budeme držet palce a těšíme se výbornou reprezentaci města Hranice a regionu.

Za skvělou přípravu a výbornou organizaci děkujeme Janu Trčkovi a všem, kteří připravili skvělé podmínky.

Bc. Lenka Kopřivová – koordinátorka Dopravní výchovy ZŠ a MŠ Drahotuše

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion