Lis 302022
 

Dne 29. listopadu se žáci šesté a sedmé třídy zúčastnili exkurze do ZOO Lešná.

Jako první nás čekalo krmení a hlazení rejnoků. Jelikož jsme byli první (a skoro jediní) návštěvníci, rejnoci nás přivítali a dožadovali se krmiva asi jako kočka ráno, když jí chystáte konzervu. Někteří se nejprve báli na rejnoky sáhnout, natož krmit, ale nakonec všichni překonali ostych a zcela si tuto exhibici užili. Pro sedmáky, se kterými jsme zrovna kapitolu paryby a ryby dokončili, to bylo přesně to potřebné k ukotvení učiva v paměti.

Následovala komentovaná prohlídka Africké sekce. Část zvířat byla zazimovaná, ale to nám vůbec nevadilo. Náš průvodce barvitě vyprávěl a popisoval, jaké to pro zvířata, zvyklá na teplo, je. Dozvěděli jsme se zajímavosti o fyziologii žiraf, inkubačním chování zoborožců nebo biorytmu surikat. Poté jsme se s panem průvodcem rozloučili a prošli si zbytek zahrady sami. Nejvíce jsme se těšili na kapybary, ale bohužel jejich zimní areál nebyl přístupný. To v nás však chmury nenechalo, neboť jsme viděli postavěnou sekci Pantanal s jaguáry a opravdu, krásný příklad běžného a melanistického zbarvení se vyhříval na té troše sluníčka, které nám zasvítilo.

Celkově jsme si výlet náramně užili a jistě nám zůstanou vzpomínky na tento skvělý den.

Mgr. Silvie Vávrová

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion