Led 112022

Během víkendu 7. 1 – 9.1. 2022 proběhla na území celé České republiky Ptačí hodinka. Jednalo se o sčítání ptactva po dobu 60 minut. Sčítat se mohlo u krmítka, na zahradě u okna či v parku. Díky každoročnímu sčítání se získávají cenné údaje o našich ptácích. Sčítat mohou jednotlivci, skupiny i celé třídy.

Naši prvňáci se do této akce také zapojili. Ke školnímu krmítku ve škole sice žádný ptáček nepřiletěl, nicméně doma u krmítek byly děti s počítáním úspěšnější. Nejvíce děti napočítaly vrabců, sýkorek a kosů. U viděly i žlunu, sojku nebo strakapouda. O ptáčky se budeme celou zimu starat a přikrmovat je.