Pro 012021

Dnešním dopolednem prvňáčky provázela nejen paní učitelka třídní, ale také lesní pedagožka p. Romana Klevarová. V rámci projektového dopoledne s názvem Péče o ptáky v zimě, se děti seznámily s různými druhy ptačích budek, s rozmanitými příkrmy pro ptačí kamarády a dozvěděly se spoustu informací o tom, jak správně pečovat o ptáčky v zimě.  Naučily se rozlišovat nejen sýkorku modřinku a sýkorku koňadru, ale také vrabce polního a domácího. Brhlík, červenka, straka a sojka jsou teď už naši známí. A víte co nás čeká v lednu? Ptačí hodinka. Můžete se zapojit s námi.

Úterní dopoledne děti zakončily výrobou lojové koule pro své nové ptačí kamarády. Povedly se náramně a my už se těšíme, jak je rozvěsíme a naši ptáčci si na nich pochutnají. Děkujeme za poutavé vyprávění a těšíme se na lednovou ptačí hodinku.