Říj 132021
 

Dnes jsme s dětmi vyzkoušely naši novou školní kuchyňku. Děti vaření moc bavilo a byly velice šikovné. Co jsme si navařili to jsme samozřejmě také snědli. No a protože všem moc chutnalo a rádi by si tyto dobroty udělali i doma, najdete zde i recepty. Vše jsme ovšem dělali od oka 😉

Mrkvová pomazánka:

Pomazánkové máslo (2 vaničky), mrkev (3 střední), eidam (bloček), sůl, pepř.

Mrkev a sýr na jemném struhadle nastrouháme, zamícháme do pomazánkového másla, podle chuti osolíme a opepříme.

Ovesné sušenky s jablíčkem

Špaldová mouka (cca hrnek a půl), ovesné vločky (cca hrnek), máslo (250g),  vejce (1), jablko (3 menší), cukr (cca hrnek), vlašské ořechy ( hrst), čokoláda na vaření (1 tabulka), skořice (2 čajové lžičky), vanilkové aroma ( půl čajové lžičky).

V míse se smíchá mouka s vločkami a cukrem, přidá se vejce a rozpuštěné máslo, postupně se do těsta zamíchá nastrouhané jablko, nadrobno nakrájená čokoláda a vlašské ořechy, nakonec se přidá trocha skořice a vanilkového aroma dokud nevznikne hladké těsto. Peče se dozlatova na 220°C

 

V pátek 8.10. jsme navštívili, v rámci týdne knihoven, městskou knihovnu v Drahotuších. Zde jsou fotky z kuchyňky i knihovny.

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion