Kvě 142021

• Pro žáky 1.A, B, 2., 3., 4., 5., 6. a 7. ročníku základních škol je povinná prezenční výuka.
  • Výuka bude probíhat dle rozvrhu platného pro školní rok 2020/2021, za příznivého počasí bude zařazován častý pobyt na čerstvém vzduchu.
  • Žáci budou mít denně 2 – 3 čisté roušky (povinnost nošení roušky po celou dobu pobytu ve škole).
  • Provoz školní družiny pro prezenčně vzdělávané žáky 1. stupně: ranní ŠD od 6.00 hodin, odpolední ŠD do 16.00 hodin.

— Pro žáky 8. a 9. ročníku je povinné vzdělávání distančním způsobem.

• Pro žáky jsou možné individuální konzultace ve škole ve formátu jeden žák, jeden učitel či skupinové konzultace pro žáky 2. stupně ohrožené horším prospěchem maximálně ve skupině 6 žáků.

Termín konzultací je nutné si předem dojednat s pedagogem.

• Žáci 1., 2., 3., 4. a 5. ročníku se budou testovat neinvazivními antigenními testy Singclean jedenkrát týdně, a to vždy v pondělí.

Žáci 6., 7. ročníku se budou testovat neinvazivními antigenními testy Singclean dvakrát týdně, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Pokud bude antigenní test pozitivní v pondělí, půjde žák na konfirmační PCR test a nebude docházet do školy. Pokud bude pozitivní ve čtvrtek, tak celá třída počká mimo prezenční výuku na potvrzovací PCR test pozitivního žáka. Pokud se nákaza potvrdí, bude se tím zabývat hygiena.

Testy, které jsme dostali a budeme jimi testovat:

Rychlý návod v PDF:

testovani-letak-singclean

(Zdroj )

Testování žáků-dětí ve školách (GDPR)