Čvn 052019
 

Prohlídka Národního muzea všechny žáky nadchla. Ty prostory, ta nádherná výzdoba, výstava ke 100. letům republiky, výstava 2 X 100, k výročí otevření NM, a pak ta kostra plejtváka myšoka!!!! Skvělé!!!! A to byl teprve začátek naší cesty Prahou.

Valdštejnská zahrada, krápniková stěna, voliéra s výry, bílí pávi, barevní kapři v jezírku,… A ze zahrady vzhůru na Pražský hrad. Po starých zámeckých schodech, projít bezpečnostní prohlídkou a vstoupit do Zlaté uličky. Obdivovali jsme malé domečky, do kterých se vešly celé rodiny. Útulné místnosti skromně zařízené, kde vše má své místo. Prohlédli jsme si mučírnu, věž Daliborku, Vladislavský SÁL, kopie korunovačních klenotů, Katedrálu svatého Víta, nádvoří se vstupem do prezidentské kanceláře. Na hradě nevisela prezidentská standarta, to znamená, že Miloš Zeman je mimo republiku. A jak nám říkal voják ostrahy hradu, je na návštěvě ve Slovinsku. Z hradu jsme namířil Nerudovou ulicí kolem domu U dvou slunců, prohlédli jsme si domovní štíty a vyfotili se u Lennonovy zdi. Na Kampě jsme navštívili dům Jana Wericha, řekli i o Čertovce, a prošli se po Karlově mostě. Na Staroměstském náměstí na orloji odbíjelo 16 hodin. Stále jsme dodržovali pitný režim, ale chuť na zmrzlinu jsme měli všichni. Tak, když jsme v Praze, tak ochutnáme tu nejlepší. A kde? Ve Světozoru na Václaváku!!!mňam, mňam, mňam!!!!

No prostě báječný výlet!!!

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion