Lis 162018
 

Den PRVNÍ

 • 7,00 odjezd od školy
 • 13,00 hod. – Maribor –

Maribor je druhé největší město ve Slovinsku. Je univerzitním, hospodářským, finančním, kulturním a turistickým centrem severovýchodního Slovinska. Celá občina Maribor má 95 171 obyvatel. Město leží na úpatí horského masivu Pohorje a protéká jím řeka Dráva

 • 13,00-14,00 hod. ubytování
 • 14,00 hod. prohlídka města s průvodcem
 1. Roste zde nejstarší stále plodící réva na světě – je zapsána v Guinnessově knize rekordů. Její stáří se odhaduje z roku 1657. Na světě známý jako Stara trta, který se nachází na nábřeží u řeky Drávy
 2. Lanovkou na vrchol Mariborsko Pohorje nejvýchodnější cíp Alp – se skiareálem, kde se tradičně koná slalom žen v rámci Světového poháru v alpském lyžování. Je považováno za největší zimní středisko ve Slovinsku

(v zimě 42 kilometrů vzorně upravených sjezdovek).

 • 19,00 hod. ubytování, večeře
 • 20,00 hod. – 21,00 hod. společná vycházka večerním Mariborem

DEN DRUHÝ  – partnerská základní škola

Osnovna šola pod goro 

Adresa: Šolska ulica 3, 3210 Slovenske Konjice, Slovinsko

 • 7,00-7,30 hod. snídaně
 • 7,45 hod. odjezd partnerského města Slovenské Konjice (20 kilometrů).
 • 8,30 hod. příjezd do Slovenské Konjice
 • 9,00 hod. přivítání s vedením školy, prohlídka školy
 • 10,00 – 12,30 hod. společná výuka se žáky 9. tříd ZŠ, projekt na společné téma a výstup projektu, výměna zkušeností a organizace aktivit na mezinárodní úrovni
 • 12,30 hod. oběd
 • 13,00 hod. prohlídka Slovenské Konjice – setkání se županem (starostou) města a vedením města
 • 15,00 hod. odjezd do kláštera Žiče
 • 15,30 hod. prohlídka kláštera s průvodcem
 • 17,00 hod. odjezd do Mariboru

Partnerské město od roku 2012, počet obyvatel 14500.

Milé středověké městečko Slovenske Konjice (Slovinsko) je položeno mezi tajemnou horou Slovenske Konjice na jedné straně a slunnými zlatými kopci Škalce na straně druhé. První zmínky o městě pod názvem Conouwitz se datují do roku 1146. Město spolu s jeho četnými okolními vesnicemi dotváří obraz údolí kolem řeky Dravinja. Slovenske Konjice jsou středem tohoto údolí. Město se stává modelem laskavosti a pořádku. Bylo oceněno 9 cenami za nejkrásnější výletní město a vyhrálo zlatou medaili v evropské soutěži Entente Florale (Evropská kvetoucí sídla).

 • 18,00 hod. Maribor
 • 19,00 hod.večeře v hotelu v Mariboru

DEN TŘETÍ

 • 7,30 – 8,30 hod. snídaně
 • 9,00 hod. odjezd do lázeňského města Laško (55 km od města Maribor)

Laško (německy Tüffer) je obec a lázeňské městečko v Dolním Štýrsku ve východním Slovinsku. Historické centrum obce se nachází na levém břehu řeky Savinji v úzkém údolí pod vrchem Hum. Území je osídleno od doby železné.

Lázeňské středisko s nostalgickou atmosférou, nedotčenou přírodou a se svým bohatým kulturním dědictvím.

 • 15 hodin odjez do ČR
 • 22 hodin příjez před školu

Bc. Lenka Kopřivová

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion