Lis 142018
 

V neděli 11. listopadu se v Zámeckém klubu v Hranicích sešli mladí zpěváci, aby potěšili publikum českými i zahraničními písničkami. Krásné výkony předvedlo všech 19 finalistů již 21. ročníku pěvecké soutěže Pop Nota 2018, kterou tradičně pořádá základní škola Drahotuše, letos ve spolupráci s MKZ Hranice.

Soutěž je určena pro děti od 8 do 18 let, které bojují svými hlasy v celkem šesti kategoriích. Kategorie Elév I, II, III jsou určeny dětem, které chodí do sborového zpěvu nebo si zpívají samy jen tak pro radost. Kategorie Matador I, II, III jsou pro ty zkušenější, kteří se věnují popovému zpěvu pod vedením pedagoga. Do finále se musí soutěžící probojovat z konkurzu, kterého se v letošním ročníku zúčastnilo čtyřicet zpěváků.

Tříčlenná odborná porota se svým předsedou, hudebním pedagogem Michalem Sabadášem, neměla snadné rozhodování.

Mezi nejmladšími dětmi v kategorii Elév I excelovala Sofie Třetinová ze ZŠ Křižná ve Valašském Meziříčí, na druhém místě se umístila Zuzana Bartošová ze ZŠ Šromotovo v Hranicích a třetí místo získala Eliška Plačková ze Skaličky. Svou premiéru v soutěži na jedničku zvládli také Barborka Kulásová a Jindra Randýsek, kteří si odnesli čestné uznání.

V kategorii Matador I porotu zaujala Emma Krobotová z Rychvaldu s písní Amor magor, druhé místo získala Aneta Tulcová z Hněvotína a třetí příčka připadla Karolíně Stredové ze ZŠ Trávník v Přerově.

Žáci 2. stupně základních škol se utkali v kategoriích Elév II a Matador II. První příčku v kategorii Elév II obsadila Anna Holeňová, 2. místo si vyzpívala Quinetta Pomklová. Obě reprezentovaly Základní školu Hustopeče nad Bečvou. Třetí místo patřilo Jolaně Mynaříkové z lipnického gymnázia.

Matador II zcela ovládla Kateřina Kapková ze Šternberku. Katka si písní I kissed a girl získala publikum, které jí v diváckém hlasování udělilo Cenu diváka. Písničkou Mně se líbí Bob si druhé místo vybojovala Nela Třetinová a třetí místo s písní Uncover Ema Charvátová z Přerova.

Opravdu vysokou profesionální kvalitu přinesla sloučená kategorie středních škol. V této kategorii oslnila písní One night only Kateřina Lebedová, studentka Pražské konzervatoře. Druhé místo si odnesl Martin Kapek, který se při zpěvu písničky Do I wanna know také sám doprovodil na kytaru. Přednes písně Zombie v podání Kristýny Novákové z hranického gymnázia ocenila porota třetím místem. Čestné uznání získaly Markéta Čagánková a Kateřina Cetkovská ze Střední pedagogické školy v Přerově.

Soutěží provázel a začínající zpěváky podporoval pan Radek Kňura. Poděkování patří všem účinkujícím za krásné pěvecké výkony a publiku za vytvoření bezvadné atmosféry. Soutěž je pořádána díky grantovým programům Města Hranice a Olomouckého kraje.

 

Výsledková listina

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion