Říj 142018

V naší škole již proběhlo několik akcí, kterými jsme uctili výročí 100 LET VZNIKU REPUBLIKY.

Například jsme se zúčastnili kladení kytic k bystě T. G. Masaryka u příležitosti výročí jeho úmrtí, vyrobili jsme národní znaky a vlajky a vyvěsili jsme je do oken naší školy, vysadili jsme na školním dvoře náš národní strom – lípu, zapojili jsme se do celorepublikové výtvarné soutěže: „Republice k narozeninám, vědomostní soutěže: „Co (ne)víte o první republice?“

Další akcí, kterou oslavíme výročí 100 LET VZNIKU REPUBLIKY, je pochod žáků školy s názvem

‚Po stopách T. G. Masaryka v Hranicích‘.

Pochod bude konat 25. 10. 2018 a zúčastní se ho žáci osmé a deváté třídy. Společně se vydáme do míst, která v našem městě navštívil i náš první prezident.

A na závěr se naše škola ještě zúčastní 28.10.2018  zasazení lípy v Drahotuších v Záchalupčí – dne (v 16:30) a kladení věnců před základní školou (v 17:00).

Mgr. Libuše Blahová