Lis 252017
 

Dne 14. 11. 2017 se v drahotušské základní škole konala již tradiční znalostní zeměpisná soutěž s názvem „Zeměkoule pod lupou“. Soutěž byla koncipována pro žáky II. stupně hranických škol. Zúčastnila se celkem 4 čtyřčlenná družstva, kdy v každém družstvu byl zastoupen 1 žák z každého ročníku.

Prověřovaly se znalosti z určování zeměpisné polohy, orientace v geografických pojmech formou slepé mapy, všeobecné znalosti o planetě Zemi, poznávání nejvýznamnějších staveb ve světě a část otázek byla zaměřena na Českou republiku. Soutěž trvala asi tři hodiny a všichni, včetně nejmladších šesťáků, se aktivně zapojovali.

Po urputném boji nakonec zvítězilo družstvo ZŠ Struhlovsko I., 2. místo ZŠ Struhlovsko II., 3. místo ZŠ Drahotuše a 4. místo ZŠ 1. Máje. Všechny týmy si odnesly pěkné ceny, které jsme mohli pořídit díky finanční podpoře Města Hranice.

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion