Lis 092016
 

Dne 9. 11. 2016 se v drahotušské základní škole již každoročně konala znalostní zeměpisná soutěž s názvem „Zeměkoule pod lupou“. Soutěž byla koncipována pro žáky II. stupně hranických škol. Zúčastnila se celkem čtyři čtyřčlenná družstva, kdy v každém družstvu byl zastoupen 1 žák z každého ročníku.

Prověřovaly se znalosti z určování zeměpisné polohy, orientace v geografických pojmech formou slepé mapy, všeobecné znalosti o planetě Zemi, poznávání vlajek a významných staveb ve světě a část otázek byla zaměřena ryze na Olomoucký kraj. Po urputném boji nakonec zvítězili naši žáci ZŠ Drahotuše, 2. místo (ZŠ 1. máje), 3. místo (ZŠ Struhlovsko), 4. místo (ZŠ Struhlovsko). Všechny týmy si odnesly pěkné ceny, které jsme mohli pořídit díky finanční podpoře Města Hranice.

Děkujeme všem účastníkům za skvělé výkony a těšíme se na příští ročník:-)

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion