Kvě 262016
 

Ve středu brzo ráno 25. května vyjela 9. třída na svůj výlet do Prahy. Skvělé cestování soukromou, dopravní, železniční společností ve vagóně Astra, kde každá sedačka má před sebou tablet s připojením k internetu, filmy, hrami… Začátek naprosto dokonalý! V Praze jsme přesedli na metro a vystoupili na Malostranském náměstí  a zamířili do Valdštejnské zahrady. Nad hlavami v korunách stromů se probouzeli pávi a svými hlasitými skřeky hlásili, že jsou tady páni. Dokonce se předváděli s otevřeným vějířem barevných, pavích per. Krása!!! Povídali jsme si o Valdštejnském paláci a vyběhli na Hrad. Od Starých zámeckých schodů přes Jižní zahrady Pražského hradu, odtud po Býčím schodišti na III. nádvoří, vchodem do Starého královského paláce Pražského hradu. Pražský hrad u příležitosti 700. výročí narození Karla IV.  vystavil České korunovační klenoty, které se jinak vystavují pouze u příležitosti volby prezidenta. Dvouhodinová fronta!!! Hradní stráž nám lhala!!!, prý 47 minut a 30 sekund, chachacha!!! Ale trpělivě jsme se posunovali k cíli a ve Vladislavském sále jsme obdivovali Korunovační klenoty.  Nádherné!!! Zážitek!!!

Pokračovali jsme do chrámu Sv. Víta, pak na 1. nádvoří, kde se střídala stráž, hráli fanfáry a náměstí bylo zaplněno turisty.
To jsme byli už docela unavení a na Kampu jsme se už jen ploužili. Trochu jsme načerpali energie a přes Karlův most došli na Staroměstské náměstí k orloji. Hlad a žízeň jsme zahnali v Palládiu a metrem uháněli na hlavní nádraží. Zpáteční vlak ani nevěděl, že jedeme zpátky do Hranic, ani jsme nedutali a někteří jsme i spali. Tak vyčerpávající byl výlet do Prahy!!! Pěkný, krásný, úžasný!!! Děkujeme

Bc. Lenka Kopřivová

video z Prahy zde

Response code is 404

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion