Kvě 182016
 

Ve výtvarné výchově se zabýváme moderním uměním, mezi které patří také umělecký směr zvaný ready-made či readymade. Tímto pojmem jsou označovány instalace vytvářené z předmětů běžné denní potřeby, kterým autor dává nové kontexty, významy a souvislosti, může jít např. i o nesmyslné instalace nesourodých předmětů založené na vtipu. Za zakladatele tohoto směru je považován francouzský surrealistický a dadaistický malíř Marcel Duchamp.

Úkolem žáků bylo běžný „předmět“ umístit na nejméně obvyklé místo, kde se normálně nevyskytuje, tento nápad zachytit na fotografii a vymyslet pro něj název. Porota po velmi těžkém rozhodování vybrala 3 nejlepší snímky, které budou odměněny věcnými cenami.

Vítězové fotosoutěže jsou:

  1. místo  Richard Mařa (Brouk v trávě)
  2. místo  František Pchálek (Nemocné kolo)
  3. místo  Hana Jahnová (Jablko na vyhlídce)

Tímto bych chtěla poděkovat všem zúčastněným za bezva nápady a jejich kreativitu:-)

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion