Dub 152016
 

Každý si vzpomíná na časy, kdy nás ve škole fascinoval pokus s fazolí na navlhčené vatě? Za několik dnů vyrostla z malé fazolky rostlinka na tenkém stonku, kterou jste museli opatrně přesadit… I z nás, žáků 7. třídy se stali zahradníci. V rámci přírodopisu a pracovního vyučování, kdy propojujeme získané znalosti s praxí, chodíme na školní zahradu sázet semínka hrášku, ředkvičky, mrkve a nesmíme zapomenout ani na bylinky, jako třeba pažitku nebo kadeřavou petržel. Nejprve je ale potřeba připravit záhony pro sázení, pak stačí pár šikovných rukou pro zasetí a nakonec už zbývá jen pořádně zalít a pozorovat zázraky jara!

Máme moc šikovné žáky, které práce na zahradě baví a už se nemůžeme dočkat, až sklidíme a ochutnáme, co jsme si sami zaseli. Nepouštíme se však jen do velkých „zahradnických akcí“. I minizahrádka na okenním parapetu ve třídě má své kouzlo. Tak jsme si do květináčů nasadili semínka melounu, salátu, okurek a bylinek… Pěstování zaujalo i některé kluky, kteří si dali za úkol, že se o rostlinky budou starat… Sami se můžete přesvědčit na fotografiích:-)

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion